niska temperatura spalin

 1. Regut1 pisze:

  Po dłuższej przerwie witam zawijanów.
  OE+ użytkuje już trzeci sezon, choć pierwszy sezon w zamieszkałym domu . Za radą zawijana udrutowałem ją z 25kW do 16 kW (zaślepione dwa kanały wymiennika i rząd otworów w palniku). Dom dobrze ocieplony, podłogówka. Nie potrafię sobie poradzić z niską temperaturą spalin ok. 80 do max 110 C (widać kondensat w kominie) i niedopalonym węglem (ok 1/5 szuflady) przesypywanym do popielnika. Kociołek pracuje w automacie. Jestem na e sterowniki pod nickiem Regut1. Zawijan będę zobowiązany za ewentualne podpowiedzi.

  Pzdr
  MK

  Ps. No i zdrowia życze

   z_2 pisze:
  re: Regut
  1. Usuń zawirowywacze. Temperatura spalin zaraz skoczy w górę.
  2. Podbij w gorę (+) wentylator o 1 – 2 oczka.
  3. Ze względu na brak wykresów, nic sensownego o pracy twojego kotła nie jestem w stanie powiedzieć.
  4. Kociołek mocno przewymiarowany i niestety będziesz się borykał z kłopotami. Jeśli masz zwykły komin, to faktycznie uważaj abyś się wykwitów smolistych na ścianie nie nabawił.Pozdrawiam serdecznie z_2 Regut1 pisze:10 Grudzień 2013 o 12:46 (Edytuj)

  Dziękuję za odpowiedź,
  Wcześniej pozbyłem się już jednego zawirowywacza, ale temp. wzrosła tylko o kilka st. Piec pracuje przecież tylko na jednym ciągu wymiennika. W kominie mam wkład ceramiczny ale wczoraj wilgoć pojawiła się w sadzy wewnątrz wymiennika (góra zaślepki tej na motylki) i to mnie zaniepokoiło dlatego pozwoliłem sobie napisać. Z nadmuchem już ćwiczyłem jednak jego podniesienie powoduje szklista szlakę. Zastanawiam się czy przyczyną nie mogą być braki w uszczelnieniu górnych otworów palnika?

  W poprzednim sezonie (fakt że na innym sofcie) palnik bez problemu osiągał temp. 140 st C.

  Brak wykresów prawdopodobnie jest winą karty SD która niestety padła. Dzwoniłem już do ES-u i muszę ją sformatować i nagrać nowy soft do www. lub kupić nową kartę. Na razie zrobię tak jak radzisz i odezwę się jak tylko rozwiąże problem wykresów.
  MKMK pisze:

  13 Grudzień 2013 o 11:38 (Edytuj)

  Witaj Zawijanie 2
  Lekcje odrobione :-)
  Oba zawirowywacze na aut, podbicie +2 nadmuch, temperatura wzrosła do 110stC. w popiele spieki ale węgiel jest w końcu dopalany i nie przesypuje go do popielnika.
  Po awarii karty przywróciłem wykresy i dałem „maleństwu” popracować. Niestety wykresy spalania tańczą jak Bałtyk podczas sztormu. Instalacja praktycznie 100% podłogowa, bez wymiennika dlatego wahania temp. powrotu i cykliczna praca pompy mieszającej ale odbiór ciepła przez podłogówke stabilny. Będę zobowiązany za sugestie, co do pracy kotła i uspokojenia spalania .

  Pzdr
  MK
  Regut1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d bloggers like this: