palenie miałem

tryt pisze:

Witam. Jestem zainteresowany zakupem kotła CO Ogniwo Eko Plus z palnikiem Burner-S. Chciałbym w nim stosować praktycznie wyłącznie miał węglowy z KWK Chwałowice – węgiel 32.1 spiekalność 5-20 RI. Niestety okazuje się, że zakup takiego miału bezpośrednio na kopalni jest praktycznie niemożliwy, można go jedynie kupować u autoryzowanych przedstawicieli. I tutaj jest istotna różnica pomiędzy kopalnią a składem opałowym. Otóż na składzie miał ten uzyskiwany jest w wyniku odsiewania innych frakcji, a więc pozostaje bardzo drobny, nie ma w nim żadnych “większych kawałków”. To taki “węglowy piasek”. Czy kocioł Ogniwo Eko Plus nadaje się do spalania takiego miału?

wuwok pisze:

Witam Try ..odnośnie miału pale nim około 8 miesięcy i ogniwo idealnie sie nadaje do niego :) jedyna wada to więcej popiołu i pyłu w kotłownii ..

ZawiJan pisze:

tryt

Taka odsiewka “miałowa” jest b. trudnym paliwem, przede wszystkim ze względu na nietypowe i nieprzewidywalne uziarnienie. Nadrobniejsze ziarna (do 0,5mm) prawie natychmiast zostaną wydmuchane z palnika z niską sprawnością spalania. BURNER-S da sobie z takim paliwem radę, jednak wyniki spalania będą, jak pisałem, nieprzewidywalne.

Reklamy

One Response to palenie miałem

 1. roninn1 says:

  Witam.
  Chciałem się podzielić moimi obserwacjami odnośnie palenia w kotle miałem.
  Jako że jestem początkującym palaczem, od początku palenia w kotle miałem nie za bardzo mi to wychodziło.
  W więc od początku.
  Dom ocieplony i docieplony ponad 150 m2, instalacja solarna, instalacja co do ogrzania parter jeden pokój grzejnik 1200w , pokój 2- 2x 1500w, kuchnia 1200w, wc 600w, łazienka 1200w, hol 1200w + sypialnia 1200 w+ strych ok 70 m2 ogrzewany 4 żeberka żeliwny temperatura przy tym ogrzewaniu strychu wacha się od 18-22 st.
  Instalacja co w rurach nowych za wyjątkiem strychu gdzie jest w PCV wzmocniony.
  Kocioł 19 KW- w układzie otwartym może trochę przesadziłem z mocą ale jest jeszcze strych bez 3 grzejników do ogrzania ok 70 m2 ( jest tylko 1- 4 żeberka żeliwne).
  Początkowo próby opalania miałem były negatywne więc zmieszałem go z ekogroszkiem temperatura wahała się w granicach 45-35 st. w porywach dochodziła do 55 i nawet na podtrzymaniu , cały czas robiły się spieki więc kombinowałem z dmuchawą zaczynając od max tj. moc 40 w dół stanąłem na 15, przy podawaniu od 4,4 sek., stanąłem na 8.0 sek.
  Teraz
  Aby się miał palił zmieszałem trociny grube i drobne z miałem pomimo że się trochę zawiesza bo miał trociny nie dają poślizgu musimy go trochę pilnować. tzn. jak temperatura się obniża to jest sygnał, że coś się dzieje w kotle (albo spieki choć to jeszcze nie jest tak złe, albo miał się zawiesił i nie ma w ślimaku)
  Kocioł sterowany jest regulatorem IRYD PTZ
  Aktualnie nastawy na 100% mocy kotła ( można moc regulować) do miału zmieszanego z trocinami w stosunku ok 1/3 do miału tj. 40 kg miału
  Czas podania 8 sek.
  Czas przerwy 1min:12sek
  Dmuchawa od 19-21
  Czas podbicia dm. 5 sek.
  Wielkość podbicia o 5
  Osiągnięta temperatura na dz. dzisiejszy od 46-38
  Nastawa temperatury noc 50
  Nastawa temperatury dzień 45
  Temperatura pomieszczeń wg wskazań pilota 23 + – 3 st
  Podtrzymanie reguluje PID nastawiony +1
  Nie mam czujnika temp. spalin ale czopuch jest pow. 70 st.( nie można go dotknąć)
  Nadmieniam, że jest to miał o dosyć dobrej kaloryczności tylko spieki mogą trochę denerwować.
  Proszę o uwagi i sugestie oraz pytań dotyczących tego spalania chętnie podzielę się i wysłucham opinii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: