palenie miałem

tryt pisze:

Witam. Jestem zainteresowany zakupem kotła CO Ogniwo Eko Plus z palnikiem Burner-S. Chciałbym w nim stosować praktycznie wyłącznie miał węglowy z KWK Chwałowice – węgiel 32.1 spiekalność 5-20 RI. Niestety okazuje się, że zakup takiego miału bezpośrednio na kopalni jest praktycznie niemożliwy, można go jedynie kupować u autoryzowanych przedstawicieli. I tutaj jest istotna różnica pomiędzy kopalnią a składem opałowym. Otóż na składzie miał ten uzyskiwany jest w wyniku odsiewania innych frakcji, a więc pozostaje bardzo drobny, nie ma w nim żadnych “większych kawałków”. To taki “węglowy piasek”. Czy kocioł Ogniwo Eko Plus nadaje się do spalania takiego miału?

wuwok pisze:

Witam Try ..odnośnie miału pale nim około 8 miesięcy i ogniwo idealnie sie nadaje do niego :) jedyna wada to więcej popiołu i pyłu w kotłownii ..

ZawiJan pisze:

tryt

Taka odsiewka “miałowa” jest b. trudnym paliwem, przede wszystkim ze względu na nietypowe i nieprzewidywalne uziarnienie. Nadrobniejsze ziarna (do 0,5mm) prawie natychmiast zostaną wydmuchane z palnika z niską sprawnością spalania. BURNER-S da sobie z takim paliwem radę, jednak wyniki spalania będą, jak pisałem, nieprzewidywalne.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: