retortowy – eCoal

Sterowanie automatyczne (opcja: Retortowy-eCoal) – jest opcją przeznaczoną przede wszystkim dla użytkowników niezaawansowanych, którzy pierwszy raz zetknęli się z kotłem na paliwo stałe. Muszą oni ustawić tylko jeden parametr pracy kotła – temperaturę zadaną wody gorącej wychodzącej z kotła do instalacji grzewczej, którą ustawia się w panelu sterownika poprzez: Ustawienia / Ustawienia-Użytkownika / Temperatura zadana CO. Resztę wykonuje algorytm spalania eCoal zaimplementowany w sterowniku.

Po ustawieniu temperatury zadanej wody CO oraz wybraniu w panelu sterownika Ustawienia / Ustawienia-Zaawansowane / Retortowy-eCoal – można rozpocząć pracę automatyczną kotła. Warto jednak jeszcze sprawdzić, czy w menu Ustawienia / Ustawienia-Spalanie / Tryb kotła producent kotła ustawił parametr doboru trybu pracy kotła odpowiadający eksploatowanemu przez użytkownika kotłowi. Jeśli nie – trzeba zrobić to samemu. I to wszystko. Wielkość strumienia paliwa (czas podawania porcji paliwa oraz czas przerwy pomiędzy kolejnymi podawaniami) oraz wielkość strumienia powietrza (wydajność dmuchawy) ustawia algorytm eCoal.

ecoal003

W opcji Retortowy-eCoal istnieje możliwość delikatnej korekty wydajności dmuchawy oraz czasu pracy podajnika w menu Ustawienia / Ustawienia-Spalanie / Tryb grzanie. Nie należy jednak tej możliwości nadużywać. A już bezwzględnie – nie należy używać jej zaraz po pierwszym uruchomieniu kotła. Należy kotłowi pozwolić popracować bez żadnej korekty przez okres co najmniej kilkunastu dni, obserwując jego pracę i dostrajając instalację odbioru ciepła (układ wodny CO) do swoich indywidualnych potrzeb i upodobań. Dopiero po pełnym ustabilizowaniu się pracy kotła można będzie ocenić, czy takie korekty są potrzebne. Więcej na ten temat – w części PORADNIK PALACZA.

Reklamy
%d blogerów lubi to: